sdružení dětí, mládeže a dospělých
"Oddíl je pro mě důležitá složka života. Je to můj svět, kam mohu vždy přijít svěřit se, poradit se a odejít s duší lehkou jak nafukovací balónek. Kdybych do oddílu nechodila, asi bych skončila na nějakém sídlišti s cigaretou v ruce a s láhví alkoholu na zemi."
oddíly
Kalendář akcí

Kirké (2.-5. třída)

Náš nejmladší oddíl je zejména o hrách, pomocí kterých se snažíme naučit jednotlivce vycházet a komunikovat se skupinou. Fair-play a slušná mluva v každé situaci je základem při prozkoumávání okolního světa, jenž nabízí tolik zajímavých věcí. Někdy je to fuška, ale společně se dá zvládnout opravdu mnoho. Nevěřili byste, co Vaše malé ratolesti dokážou za velké věci! A nejlepší je, že to může být i pěkná bžunda!

Kirké má jednodenní výpravy jednou měsíčně, jednou za semestr je i výprava s přespáním.

Calypso (6.-9. třída)

Starší oddíl nabízí jednak pestrou škálu sportovního a herního vyžití, druhak také mnoho nových impulzů k vlastnímu rozvoji, rozšíření znalostí z mnoha oblastí, podnětů k zamyšlení, ale především spoustu nových zážitků a kamarádů.
V létě lze zažít výpravy pěšky, na kolech, raftech, pramici i kánoi, v zimě na běžkách i v pohorkách s batohem na hřebenech hor. Zde se skrývá mnoho příležitostí, jak poznat nejenom ostatní, ale především sám sebe. Zkusit si sáhnout na dno a radovat se z maličkostí, vstávat a dýchat čerstvý vzduch, večer si rozdělat oheň a zahřát se. Tím vším to teprve začíná.

Calypso má taktéž výpravy každý měsíc a jsou zpravidla od pátku do neděle.

Poseidon (9. třída a starší)

Mladšími oddíly prochází mnoho těch, které by nám bylo líto “vypustit” jen tak do světa a už se s nimi nepotkávat. Proto jsme založili oddíl pro nejstarší členy. Pokračujeme s nimi v tom, co znají z Kirké nebo z Calypsa, tedy v péči o tělo i duši, ovšem v podobách přizpůsobených jejich věku novým schopnostem. I tady usilujeme o to, aby z nám svěřených dětí rostly děti samostatné a sebevědomé, děti, které si dokáží poradit na vodě i na souši, v přírodě i civilizaci, o samotě i mezi ostatními lidmi. Těší nás, když se v někom z nich podaří odhalit nadání pro vůdcovskou roli, a tak do programu zařazujeme také přípravu na vedení dětí v mladších oddílech. Ale ani ti, kdo takovou ambici nemají, nepřijdou zkrátka. Silné zážitky v kruhu blízkých přátel jsou neopakovatelným zdrojem zkušeností a příležitostí pro vlastní zrání a nalezení sebe sama.